11 stycznia 2023

Uniwersalna i wydajna linia do produkcji wet-cast w Rumunii

wyroby wet-cast w ogrodzie

Quadra - dostawca linii do produkcji wet-cast

Firma Quadra znana jest na świecie nie tylko jako dostawca wydajnych wibropras ale również dostosowanych do wymagań klienta wydajnych linii technologicznych do produkcji wet-cast, czyli do produkcji prefabrykowanych wyrobów z mieszanki betonowej o konsystencji ciekłej i wilgotnej. Quadra również w tym obszarze chętnie podejmuje się realizacji kompleksowych projektów: projektuje i wdraża wydajne i funkcjonalne linie technologiczne dostosowane do potrzeb klienta i wymagań zakładu.

Technologia wet-cast – na czym polega?

Technologia wet-cast – oznacza technologię produkcji płaskich elementów wykończeniowych (płyty elewacyjne imitujące naturalny kamień, płyty chodnikowe ogrodowe, fakturowana kostka brukowa, itp.). W technologii tej specjalnie wibrujące formy z tworzyw sztucznych (poliuretan, kauczuk) zalewane są całkowicie płynną mieszanką betonową zawierającą plastyfikatory i barwniki. W następnym etapie formy te poddawane są odpowiednim wibracjom, dzięki czemu płynna mieszanka wnika do wszystkich zakamarków formy. Pozwala to nadać końcowym produktom odpowiedni kształt i fakturę. W kolejnym kroku wyroby poddawane są procesowi pielęgnacji.

Więcej o wyrobach typu wet-cast przeczytasz TUTAJ.

Nowoczesna linia wet-cast od Quadry
– kompletne rozwiązanie dostosowane do wymagań zakładu

W 2017 roku Quadra przeprowadziła projekt modernizacji zakładu Star Stone działającego w obszarze produkcji wet cast. Posiadający siedzibę w Rumunii zakład produkował m.in. płyty, kostkę brukową, dekoracyjne wyroby betonowe i inne elementy małej architektury ogrodowej. Konieczność modernizacji pojawiła się, gdy użytkowane w zakładzie urządzenia przestały nadążać za zapotrzebowaniem, a manualna produkcja okazała się niewystarczająca.

Wsparcie w procesie wprowadzania zmian technologicznych zaoferowała Quadra proponując zautomatyzowaną linię technologiczną zwiększającą dzienne możliwości produkcyjne i przystosowaną do produkcji szerokiego spektrum wyrobów.

Zaproponowana linia musiała spełniać wszelkie wymagania innowacyjnego zakładu: miała być nowoczesna, miała umożliwiać nisko kosztową produkcję oraz odzwierciedlać aktualny stan technologii w branży.

Quadra: napełnianie form wet cast
Stacja dozowania mieszanki Quadra
wyroby wet cast na podajniku Quadra
Czy  Quadrze udało się sprostać oczekiwaniom właściciela? 

Z jakich elementów składa się ostatecznie wdrożona i dostosowana do produkcji szerokiej gamy wyrobów linia produkcyjna? Jakim wyzwaniom musieli sprostać inżynierowie Quadry? I na ile wdrożenie proponowanych rozwiązań usprawniło funkcjonowanie zakładu Star Stone?

Po odpowiedzi zapraszamy do lektury artykułu ZBI.