24 lutego 2022

Nowy zakład produkcyjny z wibroprasą o wysokiej wydajności w USA

Wibroprasa Quadra

Basalite ma swoje korzenie w 1936 roku w Napa w Kalifornii i jest obecnie jednym z największych producentów wyrobów betonowych w zachodnich Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, w tym bloków konstrukcyjnych, kostki brukowej, segmentowych systemów oporowych i produktów do kształtowania krajobrazu.

Nowy projekt amerykańskiego producenta jest dużą inwestycją, do której Quadra wniosła istotne i różnorodne rozwiązania techniczne. Wyposażona we wszystkie nowoczesne i sprawdzone komponenty instalacja została zaprojektowana tak, aby sprostać wysokim wymaganiom firmy Basalite.

Postawiony od podstaw i wyposażony w linię produkcyjną Quadry zakład znajduje się w Fort Lupton w stanie Kolorado. Tym samym – przy udziale Quadry – działająca od 40 lat firma stała się jednym z największych dostawców betonowych elementów murowych w zachodniej części Ameryki Północnej.
Obecność Quadry w USA

W 2017 roku Quadra zdecydowała się eksportować swoje know-how na rynek amerykański, otwierając spółkę zależną; Quadra USA Inc.
Obecność doświadczonego zespołu techniczno-sprzedażowego oraz działu części zamiennych na miejscu znacznie pomogła jej w rozwoju, oferując lokalną, wysokiej jakości obsługę klienta.

Przeczytaj więcej o tej instalacji w naszym nowym artykule ZBI!